Super M yleinen

Sija Nro Nimi Paikkakunta Uintiaika #U T1 Pyöräilyaika #P T2 3.6km 7.2km 10.8km Juoksuaika #J Loppuaika
1 449 Lukas Lindberg Box 0:29:31 1 0:01:31 1:24:38 4 0:00:51 0:14:26 0:14:42 0:14:43 0:43:49 1 2:40:38
2 451 Toni Mikkola Tampere 0:29:43 2 0:01:24 1:23:05 2 0:00:41 0:16:29 0:17:36 0:17:49 0:51:52 6 2:47:06
3 448 Timo Vuorela Tampere 0:37:13 12 0:01:09 1:23:14 3 0:00:37 0:15:03 0:15:50 0:15:51 0:46:43 2 2:49:15
4 447 Jarkko Laine Kangasala 0:32:42 7 0:00:43 1:21:52 1 0:00:32 0:14:42 0:16:10 0:25:13 0:56:04 8 2:52:12
5 444 Viktor Fagerlund Helsinki 0:37:46 13 0:01:33 1:33:42 9 0:00:49 0:15:59 0:17:01 0:16:37 0:49:36 4 3:03:41
6 415 Juho Järvenpää Tampere 0:33:25 8 0:01:49 1:36:39 11 0:00:39 0:16:47 0:17:22 0:17:37 0:51:44 5 3:04:41
7 431 Mikko Arminen Hämeenkyrö 0:34:52 9 0:01:56 1:32:35 5 0:01:25 0:18:20 0:19:31 0:19:24 0:57:13 9 3:08:29
8 427 Anssi Tikka Tampere 0:32:17 6 0:01:16 1:33:16 7 0:01:53 0:19:04 0:20:20 0:20:29 0:59:51 11 3:08:54
9 433 Mikko Varila Helsinki 0:32:04 5 0:01:34 1:33:41 8 0:00:41 0:18:04 0:20:16 0:22:55 1:01:15 14 3:09:39
10 441 Tommi Helin Tampere 0:30:14 3 0:03:59 1:40:28 14 0:01:53 0:17:41 0:18:31 0:18:25 0:54:36 7 3:11:19
11 442 Hugo Pinto Helsinki 0:44:11 15 0:02:46 1:36:55 12 0:01:43 0:16:26 0:16:35 0:15:44 0:48:44 3 3:14:38
12 432 Kyösti Kiellenniva Tampere 0:34:58 11 0:02:35 1:32:36 6 0:01:58 0:19:40 0:21:48 0:22:05 1:03:32 15 3:16:01
13 434 Lasse Rantala Tampere 0:38:17 14 0:02:38 1:34:49 10 0:01:29 0:20:36 0:20:59 0:19:26 1:01:01 13 3:18:35
14 452 Teemu Kovanen 0:31:15 4 0:01:40 1:49:14 15 0:00:44 0:18:03 0:20:26 0:20:26 0:58:54 10 3:22:10
15 413 Jaakko Tolonen Tampere 0:34:56 10 0:01:34 1:40:09 13 0:01:32 0:21:23 0:22:37 0:23:13 1:07:12 16 3:25:45
16 421 Pyry Mäki-Nevala Huom! / Tampere 0:53:43 16 0:03:06 2:06:38 16 0:00:44 0:18:51 0:42:09 0:00:00 1:00:59 12 4:05:29
DQ 429 Andrew Harrison Tampere
DNF 422 Roope Niskanen Huom! / Tampere
DNF 450 Juho Jokiniitty Tampere
DNS 423 Tommi Nättilä Nokia
DNS 425 Tomi Sarkanen Tampere

Super M 50-59

Sija Nro Nimi Paikkakunta Uintiaika #U T1 Pyöräilyaika #P T2 3.6km 7.2km 10.8km Juoksuaika #J Loppuaika
1 416 Tommi Hyttinen Tampere 0:29:53 1 0:00:55 1:27:20 2 0:00:22 0:15:47 0:17:25 0:16:44 0:49:56 1 2:48:46
2 458 Pasi Nieminen Tampere 0:33:14 4 0:02:07 1:31:57 4 0:01:06 0:17:51 0:18:40 0:18:35 0:55:05 3 3:04:01
3 414 Ilpo Kivelä TuUl Triathlon / Nousiainen 0:33:50 5 0:02:06 1:35:39 5 0:01:08 0:17:14 0:19:50 0:18:01 0:55:04 2 3:08:16
4 438 Pentti Silta-aho Turku 0:31:09 3 0:02:25 1:30:15 3 0:01:52 0:19:33 0:21:11 0:21:33 1:02:16 6 3:08:37
5 417 Kari Kauppinen Tampere 0:36:04 7 0:01:46 1:26:14 1 0:02:02 0:20:48 0:23:56 0:25:02 1:09:46 8 3:16:17
6 418 Risto Salmijärvi Jyväskylä 0:35:56 6 0:02:24 1:39:18 6 0:01:31 0:19:45 0:20:01 0:19:32 0:59:17 5 3:18:51
7 435 Jari Keskinen Tampere 0:30:09 2 0:02:24 1:50:14 7 0:01:38 0:22:38 0:23:58 0:22:24 1:08:59 7 3:34:03
8 424 Kari Kivistö Tampere 0:46:35 9 0:02:22 2:04:49 9 0:02:07 0:18:09 0:20:10 0:20:11 0:58:29 4 3:54:55
9 443 Jukka Kumpulainen Tampere 0:37:50 8 0:02:32 1:51:12 8 0:01:25 0:27:48 0:30:51 0:31:07 1:29:44 9 4:03:13
DNF 428 Juha Ollikainen Raisio

Super M 40-49

Sija Nro Nimi Paikkakunta Uintiaika #U T1 Pyöräilyaika #P T2 3.6km 7.2km 10.8km Juoksuaika #J Loppuaika
1 446 Antti Skarp Perttula 0:31:12 3 0:01:48 1:21:52 1 0:00:44 0:16:05 0:16:30 0:16:13 0:48:46 1 2:44:44
2 440 Heikki Ahopelto Kangasala 0:30:07 2 0:01:21 1:34:25 3 0:01:14 0:16:50 0:17:54 0:18:14 0:52:58 2 3:00:33
3 437 Eki Monni Espoo 0:28:12 1 0:01:33 1:32:17 2 0:00:37 0:18:51 0:20:13 0:19:29 0:58:32 4 3:01:28
4 453 Aki Böök Tampere 0:32:22 6 0:02:18 1:37:55 5 0:01:10 0:18:04 0:19:26 0:18:48 0:56:18 3 3:10:27
5 439 Olli Haltia Helsinki 0:34:19 7 0:01:18 1:40:54 6 0:00:47 0:19:30 0:19:58 0:19:10 0:58:37 5 3:16:21
6 445 Kai Lehtimäki Kangasala 0:38:35 9 0:02:02 1:34:46 4 0:01:36 0:19:23 0:21:10 0:21:46 1:02:18 6 3:19:44
7 430 Pertti Lukkari Kangasala 0:31:42 5 0:03:16 1:44:22 7 0:01:34 0:20:32 0:22:35 0:24:03 1:07:09 7 3:28:46
8 454 Pette Vilanen 0:31:35 4 0:01:56 1:44:44 8 0:01:32 0:22:51 0:26:06 0:26:01 1:14:57 9 3:35:15
9 436 Petri Koivunen TT Treenitehdas / Pori 0:38:16 8 0:03:18 1:57:06 9 0:01:49 0:19:53 0:22:23 0:25:02 1:07:17 8 3:48:28
DNS 419 Pekka Rinta-Kokko Espoo
DNS 420 Marko Lindqvist Tampere

Super N yleinen

Sija Nro Nimi Paikkakunta Uintiaika #U T1 Pyöräilyaika #P T2 3.6km 7.2km 10.8km Juoksuaika #J Loppuaika
1 401 Kaisa Honkaniemi Stamina TC / Jyväskylä 0:30:16 1 0:01:12 1:29:48 1 0:00:55 0:15:56 0:17:46 0:18:31 0:52:12 1 2:54:45
2 411 Laura Nurmi Julkujärvi 0:31:14 2 0:01:56 1:43:05 2 0:00:58 0:19:35 0:20:08 0:18:52 0:58:34 2 3:16:18
3 407 Lisa Lehtinen Kangasala 0:40:17 5 0:02:26 1:44:03 3 0:01:02 0:19:30 0:22:08 0:22:44 1:04:21 3 3:32:30
4 456 Kirsi-Marja Swan Helsinki 0:32:32 3 0:02:38 1:46:17 4 0:01:32 0:24:16 0:26:00 0:21:27 1:11:42 4 3:35:11
5 405 Tina Bartol Tampere 0:40:30 6 0:01:45 1:53:52 5 0:01:46 0:25:56 0:27:44 0:25:09 1:18:48 5 3:57:04
6 403 Sanna Nurkkala Team Optima / Lempäälä 0:37:42 4 0:02:33 1:58:33 6 0:01:22 0:29:35 0:30:57 0:27:53 1:28:24 6 4:08:53
DNS 404 Petra Lehtinen Kangasala
DNS 408 Anna Tahvanainen Kärjenniemi

Super N 40-49

Sija Nro Nimi Paikkakunta Uintiaika #U T1 Pyöräilyaika #P T2 3.6km 7.2km 10.8km Juoksuaika #J Loppuaika
1 409 Suvi Kaunisto Lahela 0:33:33 1 0:01:40 1:35:54 1 0:01:17 0:18:55 0:19:09 0:19:15 0:57:18 3 3:10:02
2 406 Petra Peuhu Pukkila 0:33:44 2 0:01:37 1:39:41 2 0:01:23 0:17:23 0:18:13 0:18:09 0:53:43 1 3:10:37
3 402 Liisa Männistö Klaukkala 0:33:59 3 0:02:29 1:47:05 3 0:01:04 0:17:59 0:19:05 0:18:32 0:55:35 2 3:20:37
4 400 Tiina Reivonen Turku 0:35:37 4 0:01:26 1:48:00 4 0:01:12 0:24:32 0:27:27 0:26:52 1:18:50 4 3:45:28

Super N 50-59

Sija Nro Nimi Paikkakunta Uintiaika #U T1 Pyöräilyaika #P T2 3.6km 7.2km 10.8km Juoksuaika #J Loppuaika
1 412 Anne-Mari Reinas Kirkkonummi 0:32:49 1 0:03:57 1:57:34 1 0:02:22 0:23:28 0:24:43 0:25:19 1:13:29 1 3:50:57

Super N 60-

Sija Nro Nimi Paikkakunta Uintiaika #U T1 Pyöräilyaika #P T2 3.6km 7.2km 10.8km Juoksuaika #J Loppuaika
1 410 Päivi Paloviita-Wendt Järvenpään Pyöräilijät 0:37:01 1 0:04:27 1:56:06 1 0:02:33 0:21:52 0:24:18 0:24:55 1:11:04 1 3:51:39